Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı: İstismara uğrayan çocuk koruma altına alındı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, istismara uğrayan bir çocuğun gözaltına alındığını duyurdu.

Çocuğun sosyal medya hesabından istismara uğradığı belirtilen açıklamada, ” AA’nın 14 Ağustos’ta yaptığı paylaşımda bir akrabası tarafından taciz edildiğini belirtmesi üzerine Bakanlığımıza bağlı ekipler hemen harekete geçti.AA’nın kendisi ve ailesiyle yaptığı görüşmeler sonucunda aileye gerekli her türlü desteğin verileceği belirtildi.”

Çocuğun sözüne atıfta bulunulduğu aktarılan açıklamada, “AA, savcılık talimatıyla kasada alınan ifadesinin ardından Bakanlığımız Çocuk Koruma, İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimi’ne götürüldü. .”

‘2023 YILINDA 168 İÇERİK MÜDAHALE EDİLMİŞTİR’

Bakanlık, sosyal medyadan yayınladı” “Aşık Çocuk Beni Gizlice İzliyor” başlıklı görüntü hakkında da açıklama yaptı.

Açıklamada, “Sosyal platformda yer alan video içeriklerinin çocukların psikolojik ve sosyal gelişimlerini olumsuz etkileyeceği ve iyilik hallerine zarar vereceği değerlendirilmiştir” denildi.

“14.08.2023 tarihinde çocukların söz konusu içeriklere maruz kalmalarının sosyal ve ruhsal gelişimlerini olumsuz etkileyebileceği gerekçesiyle ‘erişim engeli/içeriğin kaldırılması’ için gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.

Çocukların psiko-sosyal gelişimi ve esenliği Bakanlığımızın en değerli önceliklerinden biridir. Bu kapsamda çocuklarımızı yazılı, görsel ve dijital yayınların zararlarından korumak amacıyla Sosyal Medya Çalışma Kümemiz aracılığıyla Ağustos 2023 prestijiyle 168 adet zarar görmüş içeriğe müdahale edilmiştir. (HABER MERKEZİ)

egilajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu