Teknoloji

‘Sürücüsüz Taksi’ Hizmeti Veren Cruise, Yaşanan Talihsiz Olaylar Sonrası Faaliyetlerini Durdurdu

Amerika Birleşik Devletleri’nde son aylarda sıklıkla kullanılıyor sürücüsüz taksi Sistemin henüz hazır olmadığını gördük. İletişim sorunu yaşayan araçların adeta trafiği kilitlediği bu olay, servis sağlayıcıdan kaynaklanıyor. DolaşmakŞirketin isminin pek iyi anılmamasına sebep oldu.

Daha sonra 2 Ekim’de sürücüsüz bir Cruise aracının yolun karşısına geçtiği görüldü. bir kadını altına almak önemli yaralanmalara neden olmuştu. Bu nedenle şirket Kaliforniya eyaletinden yasaklanmayla karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine şirket ABD’de tüm operasyonları durdurdu . Bu konuyla ilgili de bir açıklama yaptılar.

Kaliforniya yetkilileri Cruise’un lisansını feshetti.

Geçtiğimiz aylarda trafik sıkışıklığına neden olan kruvaziyer araçları

General Motors’a ait Dolaşmak, Birinci Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Departmanı tarafından suçlandı. Yetkililer, yayayı hastaneye kaldıran kazanın video kanıtlarını Cruise’dan istediklerini ancak şirketin tüm kanıtları sunmakta tereddüt ettiğini söyledi. Ayrıca önemli güvenlik açıklarını gizlediği iddia edilen şirketin lisansı da Kaliforniya yetkilileri tarafından alındı. İddiaya göre firmanın kendisi de araçların toplu kullanıma uygun olmamasından yana.

Şirketten de açıklama geldi.

Cruise, yaptığı açıklamada şu anda en değerli şeyin halkın güvenini yeniden kazanmak Öyle olduğunu söylüyor. Bunun için kendi prosedürlerini gözden geçireceğini belirten şirket, zor ya da rahatsız edici de olsa bunun üstesinden geleceğini söylüyor.

Cruise şimdilik bu yoldaki sürücüsüz operasyonları durdurdu. güven kaybıTekrar başarmak adına bu süreçte tüm araç ve sistemlerini optimize etmek için çalışacağını da belirtiyor.

Şirket son olarak bu kararın yakın zamanda yaşanan kazalarla ilgili olmadığını ve otonom araç operasyonlarının devam edeceğini ekledi. Şirketin açıklaması genel olarak bu şekildeydi.

Cruise’la ilgili düşünceleriniz neler? Sizce güvenini yeniden kazanabilecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu