Haber

Deprem Kahramanı Köpeğin Adı Ameliyathane Olacak

Hayvan kliniğine ameliyathanenin adı, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından yıkımda büyük başarı gösteren ve enkaz kaldırma çalışmalarında hayatını kaybeden Meksikalı arama kurtarma ekibinin arama kurtarma köpeği Proteo’nun ismi verildi. yaşına bağlı hastalığı.

6 Şubat depreminden sonra Adıyaman 2019’da 2 vatandaşı enkazdan kurtaran Meksikalı arama kurtarma ekibinin modülü olan arama kurtarma köpeği Proteo, enkaz kaldırma çalışmaları sırasında yaşlılığa bağlı rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetti. Rotary 2420. Bölge Federasyonu tarafından Rotary Afet Fonu kullanılarak Proteo köpek adına yaptırılan hayvan kliniği Adıyaman Belediyesi’ne teslim edildi.

Yeni kurulan klinik, röntgen cihazı, ultrason, kan analiz laboratuvarı, kedi ve köpek ağır bakım üniteleri, ameliyathanesi ve gerekli tam donanımlı cihazlarıyla sağlıklı bir yaşam için hizmet verecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, “Rotary 2420. Bölge Federasyon Başkanı Mehmet Altay, geçmiş dönem guvernörleri ve Uluslararası Rotary Vakfı Bölge Sorumlusu Hasan Akbayrak, Nemrut Rotary Kulübü eski Başkanı Ferit Binzet ve katkıları için eşlik eden bölge yetkilileri.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu